Strona główna » O Krynicy Morskiej » Atrakcje w Krynicy Morskiej i okolicy

Atrakcje w Krynicy Morskiej i okolicy

Niewątpliwie największą atrakcją Krynicy Morskiej są jej piaszczyste szerokie plaże, których nie znajdziecie w innych nadmorskich kurortach, to 25 kilometrów drobnego piasku, który w słońcu połyskuje złocistymi odcieniami.

Krynica Morska leży jednocześnie nad Morzem Bałtyckim i nad Zalewem Wiślanym.

Miejscowość jest mała, spokojna i zaciszna, lecz w sezonie tętniąca życiem. Zarówno na jej terenie, jak i w okolicy nie brakuje bowiem ciekawych miejsc, zdecydowanie wartych odwiedzenia podczas urlopu nad polskim morzem. W samej miejscowości zlokalizowany jest port morski, cztery przystanie oraz kilka kąpielisk. Jest to typowo turystyczna miejscowość, która dysponuje świetną, dobrze zorganizowaną oraz urozmaiconą bazą noclegową

Warto zobaczyć

Plaża

Piękne, piaszczyste plaże, które są główną atrakcją dla turystów. Można tam odpocząć, opalać się, kąpać się w morzu i cieszyć się relaksującym widokiem.

Latarnia Morska

Latarnia Morska, która ma ponad 30 metrów wysokości. Jest to jeden z charakterystycznych punktów orientacyjnych w okolicy.

Wielbłądzi Garb

Najwyższa stała wydma Mierzei i w Europie o wysokości 49 m n.p.m. To jedyny naturalny punkt na Mierzei, z którego widać równocześnie Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany.

Pomnik Osadników

Pomnik pierwszych osadników w Krynicy Morskiej — którzy przybyli do Krynicy Morskiej po II Wojnie Światowej.

Statkiem po Zalewie

Po Zalewie Wiślanym albo do Fromborka, Tolkmicka — Możesz wybrać się na wycieczkę statkiem po Zalewie Wiślanym. Podczas rejsu będziesz mógł podziwiać piękną panoramę i zobaczyć okoliczne wyspy.

Dąb “Benek”

Dąb “Benek” to pomnik przyrody, który znajduje się na początku ścieżki spacerowej

Centrum Rekreacyjne

To obiekt o powierzchni 22 tysięcy kilometrów kwadratowych, na którego terenie znajdują się — Siłownia, Kort Tenisowy, Plac Zabaw, Boisko do siatkówki, Boisko do koszykówki, Grill

Park Linowy

6 tras, które czekają na chętnych w każdym wieku.


Huśtawka i Leżak

Drewniana Huśtawka i Leżak na plaży — elementy architektury przestrzennej, dzięki którym poczujesz się jak… w filmowej “Szuflandii”.

Ławeczka Zakochanych

znajduje się na promenadzie nadmorskiej, pomiędzy Bulwarem Słonecznym, a przystanią rybacką (między wejściami na plażę nr 28-30)

Fontanna

Jeden z ważniejszych obiektów zabytkowych Krynicy Morskiej – relikt dawnego Parku Kuracyjnego z alejkami oraz kompozycją zieleni wysokiej

Kolejka Ekspres

Przejazd po Krynicy Morskiej to ciekawa atrakcja dla najmłodszych, Kolorowymi wagonikami można się dostać między innymi do nieco mniej obleganej plaży przy przystani rybackiej, położonej na zachód od głównych zejść nad morze.

Kapsuła Czasu

tabliczka oznaczająca miejsce wkopania kapsuły znajduje się na placu X-lecia, nieopodal portu jachtowego na Zalewie Wiślanym.

Taras z Widokiem

Taras z widokiem na Zalew Wiślany – oferujący najpiękniejszą panoramę Krynicy Morskiej, jest częścią kompleksu domu zakonnego Misjonarzy Werbistów „Bursztyn”.

“Przekop” na Mierzei Wiślanej

Kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej, łączący drogą morską Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską w obrębie terytorium Polski.

Molo

Urokliwe molo, które jest popularnym miejscem spacerowym. Można z niego podziwiać panoramę Zalewu Wiślanego i zachody słońca.

Port Jachtowy

Port Jachtowy w Krynicy Morskiej jest największym tego typu obiektem na całej Mierzei Wiślanej, został całkowicie zmodernizowany. Obecnie port może przyjąć do 150 jachtów.

Góra Pirata

Wieża na Górze Pirata to jedno z ulubionych miejsc amatorów birdwatchingu, którzy wdrapują się tu z lornetkami, aby podglądać ciekawe okazy żyjących w okolicy ptaków.

Dziki

“Rodzinka Dzików” oraz “Dziki Tematyczne” – Stado przyjaznych dzików w centrum Krynicy Morskiej, a także “Dzik Policjant”, “Dzik Bosman”, “Rowerzysta” i “Ratownik”.

Muzeum Przyrodnicze

Jeśli jesteś zainteresowany lokalną fauną i florą, warto odwiedzić Muzeum Przyrodnicze w Krynicy Morskiej. Znajdziesz tam liczne eksponaty, m.in. skamieniałości i okazy zwierząt.

Konie

W Krynicy Morskiej istnieje możliwość przejażdżki konnej po okolicy. To idealna atrakcja dla miłośników koni i natury.

Rezerwat Buków

“Buki Mierzei Wiślanej” – leśny rezerwat przyrody na Mierzei Wiślanej, o powierzchni 7 ha, na terenie Parku Krajobrazowego “Mierzeja Wiślana”.

Ścieżka Rowerowa

Łącznik międzynarodowej R10 przez Mierzeję Wiślaną należy do najbardziej atrakcyjnych odcinków tras rowerowych, który biegnie grzbietem klifu dochodzącego do plaży.

Granica z Rosją

Morska granica Unii Europejskiej i NATO z Rosją

Promenada Nadmorska

Trakt spacerowy wzdłuż brzegu miejsce dla rowerzystów i spacerowiczów, a także dla moli książkowych, którzy mogą usiąść na pobliskich ławeczkach z książką w ręku i napawać się urokiem morza.

Joanna Chmielewska

Ławeczka Joanny Chmielewskiej – znajduje się na skwerku przy ulicy Gdańskiej obok Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Lunapark

Nieopodal portu jachtowego na Zalewie Wiślanym. To jedno z ulubionych miejsc najmłodszych turystów, które w letnie, gorące wieczory jest pełne kolorów i dobrej zabawy.

Koga

Statek dziś znany pod nazwą „Koga” to stary rybacki kuter, jego historia rozpoczęła się w latach 50-tych XX wieku, dzisiaj “cumuje” przy ul. Gdańskiej.

Foto Ramka

zdjęcie z Zalewem Wiślanym w tle, ramka znajduje się na terenie portu pasażerskiego w Krynicy Morskiej, po stronie Zalewu Wiślanego.

Cesarski Dwór

Dom Kuracyjny Kaiserhof w Krynicy Morskiej 100 lat burzliwej historii.

To tylko kilka z wielu atrakcji, które można znaleźć w Krynicy Morskiej. Miejscowość ta oferuje również liczne restauracje, kawiarnie i sklepy, gdzie można spróbować lokalnych specjałów i zakupić pamiątki.

info…