Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

REGATY POLSKIEGO ZWIĄZKU ŻEGLARSKIEGO

18 maja, 2023 godz. 08:00 21 maja, 2023 godz. 17:00

ZAWODY O PUCHAR PZŻ

Od piątku 19 maja do niedzieli 25 maja 2023 r. w Krynicy Morskiej na wodach Zalewu Wiślanego do rywalizacji w ramach pierwszej części Pucharu PZŻ przystąpi żeglarska młodzież ścigająca się w klasach nieolimpijskich. Na Zalewie Wiślanym zobaczymy zawodników i zawodniczki w klasach ILCA 4, ILCA 6, 29er, Techno293, Europa, 420, L’Equipe, Windsurfing Foil, iQFoil do lat 19, O’pen Skiff i Nautica 450. Pierwsza część Pucharu PZŻ jest zatem okazją do przeglądu tego, co polskie żeglarstwo ma najlepsze przede wszystkim wśród młodzieży zbierającej doświadczenie w klasach przygotowawczych do łódek olimpijskich.

Ważnym punktem Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego będzie pierwsza w historii debata o kobiecym żeglarstwie z udziałem wybitnych polskich żeglarek.

W dyskusji udział wezmą między innymi:

  • Agnieszka Skrzypulec – srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio w klasie 470,
  • Agata Barwińska – dwukrotna mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata w klasie IlCA 6, Maja
  • Dziarnowska – brązowa medalistka mistrzostw Europy w klasie iQFoil,
  • Julia Damasiewicz – mistrzyni Europy i młodzieżowa mistrzyni świata w klasie Formula Kite,
  • Katarzyna Deberny – pięciokrotna mistrzyni świata w klasie ILCA 6.

Debata dotyczyć będzie m.in. potencjału, jaki daje sport do kreowania swojej ścieżki zawodowej, mowa będzie również o łączeniu kariery sportowej z innymi obowiązkami, jak macierzyństwo, czy szkoła.

Nie zabraknie też rozmowy o samoakceptacji oraz kompromisach, na jakie muszą być gotowe żeglarki myślące o pływaniu na najwyższym poziomie sportowym.

Pierwsza część Pucharu PZŻ zakończy się w niedzielę 21 maja.