Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

REGATY O BŁĘKITNĄ WSTĘGĘ ZALEWU WIŚLANEGO

29 września, 2023 godz. 08:00 1 października, 2023 godz. 18:00

Zawodnicy będą walczyć o puchar burmistrza i Błękitną Wstęgę Zalewu Wiślanego.

W weekend 29 września – 1 pażdziernika br. jak co roku żeglarze wypłyną na wody Zalewu Wiślanego podczas zawodów o Puchar Burmistrza Krynicy Morskiej.

Regaty o Błękitnej Wstęgi Zalewu Wiślanego zaliczane są do Pucharu Bałtyku Południowego i Pucharu Zalewu Wiślanego.

Rywalizacja o Błękitną Wstęgę Zalewu Wiślanego będzie przebiegać na zasadzie wyścigu. O zwycięstwie i kolejnych miejscach w klasyfikacji w tej części zawodów zadecyduje lepszy rzeczywisty czas mety w wyścigu.

W przypadku regat o Puchar Burmistrza Krynicy Morskiej podstawą wyrównania czasu przebycia trasy będzie współczynnik KWR jachtu. W tej części zawodów rozegrany zostanie 1 długi wyścig, którego trasa, ustalona na podstawie aktualnych warunków wietrznych, podana zostanie na odprawie przedstartowej. 

Regaty o puchar burmistrza zostaną rozegrane w trzech grupach startowych, podzielonych według wielkości przelicznika KWR tak, aby liczba jachtów każdej z grup startowych była równa, a gdy to nie będzie możliwe, grupa o najwyższych przelicznikach będzie najmniej liczna, a pozostałe grupy będą równe. Grupa startowa będzie musiała liczyć minimum 5 jednostek; w eliminacji PBP (Puchar Bałtyku Południowego) wszystkie jachty posiadające pomiar KWR policzone zostaną jako jedna grupa.

Organizatorami zawodów są Urząd Miasta Krynica Morska, Biuro Regionalne w Elblągu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie i Elbląski Okręgowy Związek Żeglarski w Elblągu. Do Regat o Błękitna Wstęgę Zalewu Wiślanego przyjmowane będą wszystkie jachty żaglowe uprawnione i zdolne do żeglugi w miejscu rozgrywania zawodów. W przypadku regat „Puchar Burmistrza Krynicy Morskiej” prawo uczestnictwa będą miały wyłącznie jachty z ważnym świadectwem pomiarowym KWR (Klubowy Współczynnik Regatowy). Dla obu części zawodów niezbędne jest natomiast posiadanie ważnej polisy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej na czas trwania regat, na kwotę minimum 100 000 zł.

Regaty odbędą się w dniach 29 września – 01 października br.

Na pierwszy dzień zawodów, w godzinach 16.00 – 21.00, zaplanowano przybycie uczestników.

W sobotę (29 września) o godz. 8.00 pracę rozpocznie Biuro Regat. Odprawa sterników będzie miała miejsce o godz. 10.00; pół godziny później rozpocznie się ceremonia otwarcia zawodów, a na godz. 11.00 przewidziano rozpoczęcie wyścigu.

Ceremonia zakończenia regat, ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów przewidziana jest 1,5 godz. po zakończeniu wyścigu. Ze względu na warunki pogodowe program może ulec zmianie; niedzielę 01 października zaplanowano jako dzień rezerwowy regat.