Strona główna » Aktualności » Ruszają regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego

Ruszają regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego

Regaty żeglarskie na Zalewie Wiślanym

To już tradycja, że dwa ostatnie weekendy maja to czas rozgrywania w Krynicy Morskiej jednych z najważniejszych regat żeglarskich w Polsce. Jako jedna z eliminacji do kadr na Mistrzostwa Świata i Europy w kilku klasach żeglarskich, impreza ściąga na Zalew Wiślany najlepszych żeglarzy w kraju.

W tym roku regaty rozpoczną się 18 maja od wyścigów narodowej klasy Omega w wersji sport oraz standard – 36 jachtów oraz olimpijskiej klasy 470 . Następnie w środku tygodnia rywalizować będą na jednej trasie: młodzieżowa klasa Cadet oraz juniorska klasa 420, oraz L`Equipe.

Podczas kolejnego weekendu na wodach Zalewu Wiślanego rozstawione będą aż 4 trasy regatowe, na których spodziewa się wystartować około 400 jachtów i desek windurfingowych!

Oprócz celów czysto sportowych, Polski Związek Żeglarski w Krynicy Morskiej będzie realizował również misję upowszechniania żeglarstwa. Ważnym punktem imprezy będą zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej PGE PolSailing. To program, który PZŻ już od 11 lat realizuje dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Co roku w bezpłatnych zajęciach żeglarskich w całej Polsce bierze udział kilka tysięcy dzieci. W Krynicy Morskiej z podstawami żeglarstwa zapoznają się uczniowie miejscowych szkół podstawowych.

Partnerem regat jest miasto Krynica Morska i Województwo Pomorskie.

Regaty można oglądać w Porcie Jachtowym.