Puchar Burmistrza Miasta Krynica Morska i Przewodniczącej Rady Miejskiej w Krynicy Morskiej.
Regaty zaliczane do Pucharu Bałtyku Południowego i Pucharu Zalewu Wiślanego.
MIEJSCE I TERMIN REGAT: Regaty zostaną rozegrane na wodach Zalewu Wiślanego w dniach 27.09 – 29 09 2024 roku.
ORGANIZATOR: Urząd Miasta Krynica Morska; Elbląski Okręgowy Związek Żeglarski w Elblągu
Biuro Regat – Marina Portu Jachtowego Krynica Morska
Regaty zostaną przeprowadzone zgodnie z PRŻ 2021-2024
komunikacja z zawodnikami: grupa whatsapp: (nieoficjalna tablica ogłoszeń), kad QR zostanie przedstawiony w Biurze Regat
Oficjalna Tablica ogłoszeń: Biuro Regat
ZAWIADOMIENIE O REGATACH
I. WARUNKI UCZESTNICTWA
1. Do regat „Puchar Burmistrza Krynicy Morskiej i Przewodniczącego Rady Miasta Krynica Morska” przyjmowane będą jachty z ważnym świadectwem pomiarowym KWR. Jachty nie posiadające pomiarów mogą wystartować w grupie „OPEN”.
2. Dla obu części regat niezbędne jest posiadanie ważnej polisy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej na czas trwania regat, na kwotę minimum 100 000 zł.
3. Brak ważnej polisy OC skutkuje niedopuszczeniem jachtu do regat.
II. KLASYFIKACJA I WYNIKI
1. Przewidywany jest 1 długi wyścig w dniu 28.09.2023, którego trasa ustalona na podstawie aktualnych warunków wietrznych podana zostanie pisemnie na odprawie przedstartowej sterników. Trasa wyścigu może zostać skrócona zgodnie z PRŻ 2021-2024
2. Podstawą wyrównania czasu przebycia trasy będzie współczynnik KWR jachtu, a w grupie „OPEN” faktyczna kolejność na mecie.
3. Regaty zostaną rozegrane w trzech grupach startowych, podzielonych według wielkości przelicznika KWR tak aby liczba jachtów każdej z grup startowych była równa, a gdy to nie będzie możliwe, grupa o najwyższych przelicznikach będzie najmniej liczna, a pozostałe grupy będą równe. W grupie startowej musi być minimum 5 jednostek.
III. WPISOWE DO REGAT 150 zł od jachtu.
IV. PROGRAM REGAT Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu ze względu na warunki pogodowe lub z innych przyczyn.
27 września 2024 roku (piątek) 16.00 – 21.00 – przybycie uczestników, rejestracja uczestników w biurze regat
28 września 2024 roku (sobota)
08.00 – 09.30 – praca Biura Regat
10.00 – ceremonia otwarcia regat, odprawa sterników
11.00 – start do wyścigu – ceremonia zakończenia regat, ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów przewidziana jest 2 godz. po zakończeniu wyścigu przez ostatni jacht.
29 września 2024 roku (niedziela) dzień rezerwowy regat Regaty o Puchar Burmistrza Krynicy Morskiej i Przewodniczącego Rady Miasta Krynica Morska (jeżeli żaden wyścig nie został przeprowadzony w dniu 28.09.2024)
10.00 – odprawa sterników
11.00 – strat do 1. wyścigu
15.00 – zakończenie regat, rozdanie nagród
V. POMIARY
1. Każdy jacht musi udokumentować ważność posiadanego świadectwa pomiarowego podczas zgłoszenia do regat
2. Każdy jacht w terminie od złożenia ostatecznego zgłoszenia do regat, do zakończenia ostatniego wyścigu regat, może zostać poddany inspekcji OSR z zakresu posiadanego wyposażenia warunkującego bezpieczeństwo żeglugi oraz zgodności trymu regatowego z danymi zawartymi w świadectwie pomiarowym.
3. Każdy jacht musi stacjonować w porcie regat, gdzie może zostać poddany inspekcji kontrolnej przez mierniczego regat.
4. Organizator przewiduje możliwość przeprowadzenia kontroli zgodności aktualnego trymu jachtu z danymi zawartymi w ważnym świadectwie pomiarowym jachtu.
5. Korekta współczynnika KWR jachtu może zostać dokonana w każdym czasie wyłącznie w przypadku, gdy kontrola zgodności aktualnego trymu jachtu z danymi zawartymi w ważnym świadectwie pomiarowym jachtu ujawni rozbieżności mające wpływ na poprawę osiągów jachtu. Decyzję o dokonaniu korekty współczynnika KWR jachtu i dopuszczeniu jachtu do regat podejmuje Sędzia Główny w porozumieniu z Organizatorem.
VI. INSTRUKCJA ŻEGLUGI
Instrukcja żeglugi przedstawiona będzie pisemnie na odprawie przedstartowej do Regat w dniu 28 sierpnia 2022 roku. VII.
VII. PROTESTY I PROŚBY O ZADOŚĆUCZYNIENIE
Wszelkie protesty muszą być zgłaszane bezpośrednio i bez zwłoki na mecie po każdym wyścigu. Czas protestowy wynosi 1 godzinę po czasie, gdy ostatni z jachtów przekroczy linię mety. Formularze protestowe będą dostępne w biurze regat. Zestawienie protestów zostanie ogłoszone 30 min. po zakończeniu czasu protestowego
VIII. TRASA REGAT
1. Wyścig rozgrywany będzie na wodach Zalewu Wiślanego.
2. Dokładny opisy trasy będzie załącznikiem do Instrukcji Żeglugi.
IX. ŁODZIE POMOCNICZE Wszystkie łodzie obserwatorów uczestniczących w regatach wymagają akredytacji organizatora regat podczas procedury rejestracyjnej.
X. PORT REGAT 1. Port jachtowy w Krynicy Morskiej. Postój jachtów w dniach regat jest bezpłatny
XI. OGRANICZENIA W WYCIĄGANIU Z WODY Jachty kilowe nie mogą być wyciągane z wody podczas regat bez uprzedniej pisemnej zgody komisji regatowej.
XII. KOMUNIKACJA RADIOWA
1. Wszystkie jachty muszą posiadać sprawną i uruchomioną radiostację VHF. Kanał pracy regat „72”
2. Zabronione jest nadawanie przez radio oraz otrzymywanie komunikatów radiowych niedostępnych dla wszystkich, z wyjątkiem sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa. Ograniczenie to obejmuje również telefony komórkowe.
XIII. NAGRODY Załogi, które zajmą miejsca 1-3 w poszczególnych grupach otrzymują puchary.
XIV. ZASTRZEŻENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI
1. Członkowie załóg uczestniczą w regatach wyłącznie na własne ryzyko. Patrz przepis 4. PRŻ Decyzja o uczestnictwie w wyścigu.
2. Organizator nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia sprzętu lub osób, lub śmierć wynikłych w związku z regatami, przed ich rozpoczęciem, podczas lub po regatach.
3. Kapitan jachtu odpowiedzialny jest za wyposażenie jachtu zgodnie z przepisami.
XV. PRAWO DO WIZERUNKU Zgłaszając się do regat członkowie załogi zgłaszanego jachtu, wyrażają zgodę na bezpłatne wykorzystanie wizerunku utrwalonego podczas regat w formie zdjęć i filmów oraz ich publikację i inne reprodukcje we wszystkich materiałach dotyczących regat.
XVI. DANE OSOBY DO KONTAKTU: Jerzy Sukow, tel. 601949616, jerzysukow@gmail.com