Strona główna » Aktualności » Powitanie Ratowników i Policjantów w Krynicy Morskiej

Powitanie Ratowników i Policjantów w Krynicy Morskiej

W dniu dzisiejszym 01.07.2024 r. Pani Burmistrz Sylwia Szczurek oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Sabina Markiewka oficjalnie przywitały ratowników na Plaży Białej pod kierownictwem WOPR Pani Bożeny Ruszkowskiej, oraz policjantów, którzy będą pełnić służbę w naszym urokliwym nadmorskim mieście.

Pani Burmistrz podkreśliła, jak ważna jest rola ratowników i policjantów w zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom, jak i turystom.

“Cieszę się, że możemy powitać tak wspaniały zespół profesjonalistów, którzy zadbają o nasze bezpieczeństwo. Wasza obecność jest nieoceniona, szczególnie w okresie letnim, kiedy liczba osób przebywających w Krynicy Morskiej znacząco wzrasta” – powiedziała.

Przewodnicząca Rady Miasta Sabina Markiewka dodała:

“Współpraca między naszym miastem a Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku jest dla nas niezwykle ważna. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, które otrzymujemy, i wierzymy, że wspólnie uda nam się stworzyć bezpieczne warunki dla wszystkich odwiedzających nasze piękne miasteczko.”

Przybycie dziesięciu policjantów z Wojewódzkiej Komendy Policji w Gdańsku ma na celu wsparcie lokalnej jednostki policji w Krynicy Morskiej. Wspólnie z ratownikami będą dbać o bezpieczeństwo na Plaży Białej oraz w całej Krynicy Morskiej. Ich główne zadania obejmują:

  • Patrole plażowe – monitorowanie sytuacji na plaży i reagowanie na ewentualne zagrożenia.
  • Wsparcie akcji ratunkowych – współpraca z ratownikami w sytuacjach wymagających interwencji.
  • Utrzymanie porządku – reagowanie na incydenty i zapewnienie spokoju publicznego.

Powitanie ratowników i policjantów przez Panią Burmistrz Sylwię Szczurek oraz Przewodniczącą Sabinę Markiewkę było nie tylko wydarzeniem, ale również symbolicznym początkiem sezonu letniego w Krynicy Morskiej. Dzięki zaangażowaniu i współpracy tych służb, mieszkańcy i turyści mogą czuć się bezpiecznie, ciesząc się urokami tego pięknego nadmorskiego miasteczka.