Strona główna » Aktualności » Międzynarodowy Dzień Strażaka 2023

Międzynarodowy Dzień Strażaka 2023

W imieniu własnym oraz wszystkich mieszkańców Miasta Krynica Morska z okazji Dnia Strażaka, składam serdeczne życzenia oraz słowa podziękowania i najwyższego uznania wszystkim obecnym i byłym Druhnom i Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, za realizowanie codziennych zadań, poświęcenie w służbie oraz stałą gotowość do niesienia pomocy innym.

Ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego oraz niesienie pomocy potrzebującym, to działania wpisane w codzienną strażacką służbę. 

Dziękujemy za Wasz trud i poświęcenie w ratowaniu życia, za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi, za wychowanie młodzieży w duchu pomocy drugiemu człowiekowi i służenia Ojczyźnie. 

Życzymy Wam dużo zdrowia, satysfakcji z wykonywanej pracy i wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym, zawsze bezpiecznych powrotów z akcji.

Niech św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu obowiązków.

Niechaj ta trudna praca, pełna nieprzewidywalnych wyzwań, będzie dla Was przede wszystkim źródłem osobistej satysfakcji oraz powodem do dumy w myśl oczywistej i pięknej Strażackiej dewizy: “Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Burmistrz  Miasta Krynica Morska Adam Ostrowski i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Krynicy Morskiej Sylwia Szczurek