Projekt Błękitne żagle wiedzy
Nr umowy: FEPM.05.08-IZ.00-0118/24-00
Data podpisania umowy: 28.08.2024 r.
Beneficjent: GMINA MIASTA KRYNICA MORSKA
Projekt realizowany w partnerstwie z Fundacją Strefa Mocy
Dofinansowanie ze środków programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 (FEP 2021-2027) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), działanie 5.8. Edukacja ogólna i zawodowa
Planowany całkowity koszt realizacji Projektu: 1 184 190,48 PLN
Stopa dofinansowania: 90,00%
Wysokość dofinansowania ogółem: 1 065 771,43 PLN
Dofinansowanie z Unii Europejskiej: 1 006 561,90 PLN
Celem projektu
Wzrost dostępności do wysokiej jakości edukacji ogólnej, kształcenie kompetencji kluczowych uczniów, wspieranie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krynicy Morskiej, jej uczniów i nauczycieli.
Okres realizacji projektu: od 01.10.2024 do 31.08.2027 r.
Zakres projektu
Wsparcie w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych, realizowane w oparciu o diagnozę potrzeb oraz ukierunkowane na podniesienie jakości edukacji w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krynicy Morskiej.
Działania
Zaplanowane w projekcie działania wpływające długofalowo na wzrost jakości edukacji ogólnej oraz kształcenie kompetencji kluczowych:
– zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze realizowane z przedmiotów o wynikach egzaminów zewnętrznych poniżej średniej wojewódzkiej, m.in.: matematyka, j. polski, j. obcy;
– zajęcia dodatkowe pozwalające na rozwój zainteresowań;
– zakup pomocy dydaktycznych i wyposażenia niezbędnych do realizacji zajęć w ramach projektu,
– podniesienie kwalifikacji i umiejętności nauczycieli: warsztaty, szkolenia indywidualne i grupowe, studia podyplomowe z zakresu, który współgra z problemami i potrzebami uczniów.
– zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne, w tym wyjazdy wakacyjne, wspomagające nabywanie kompetencji kluczowych, w tym komputerowych, społecznych, osobistych, w zakresie umiejętności uczenia się oraz obywatelskich.
Projekt realizowany będzie w sposób kompleksowy, gdyż wsparcie dla nauczycieli jest powiązane ze wsparciem skierowanym, do uczniów.
Uczniowie w ramach projektu skorzystają ze różnorodnego wsparcia, w tym w zakresie wyrównywania szans edukacyjnych, rozwijania zainteresowań, wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, doradztwa zawodowego, oraz zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych.
Wsparcie w ramach projektu realizuje tematy działań zdefiniowane w „Zintegrowanej Strategii”.
Umiejętności 2030 (część szczegółowa). Przy wsparciu w ramach kompetencji cyfrowych wykorzystywany jest standard kompetencji cyfrowych na podstawie ramy „DigComp”.
Rezultatem realizacji projektu będzie zdobycie kwalifikacji/kompetencji przez min.16 nauczycieli oraz min. 53 uczniów.
Grupy docelowe
• 65 uczniów, w tym 32 kobiety, w tym 5 osób z niepełnosprawnością, w tym 1 z niepełnosprawnością ruchową, 1 z chorobą Aspergera, 2 osoby z niepełnosprawnością intelektualną, 1 osoba niedowidząca oraz 5 osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym 1 osoba z ADHD, 2 osoby z chorobą Aspergera, w tym 1 kobieta, 2 osoby zagrożone niedostosowaniem społecznym, w tym 1 kobieta.
W okresie realizacji projektu w szkole będzie uczyło się ok. 14 osób z doświadczeniem migracji.
• kadra szkoły – 20 osób (w tym 15 kobiet).