Strona główna » Aktualności » Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Sprzęt rehabilitacyjny - wózek inwalidzki

Wypożyczalnia znajduje się w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Górników 15a i jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Ośrodka tj. od 7.00 do 15.00.

Więcej informacji można uzyskać pod numer telefonu 55 620-24-17.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krynicy Morskiej dzięki współpracy z Fundacją Eco Textil od Was dla Was utworzył dla mieszkańców Gminy Miasta Krynica Morska bezpłatną wypożyczalnię specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. To już kolejna placówka tego typu w województwie pomorskim, która przynosi pomoc osobom z niepełnosprawnościami.

Sprzęt dostępny w asortymencie wypożyczalni:

Aktualnie dostępny jest następujący sprzęt:

-4 wózki inwalidzkie, które pomagają w przemieszczaniu się osobom niepełnosprawnym motorycznie, niebędącym w stanie samodzielnie chodzić.

– 4 pary kul ortopedycznych, które wykorzystywane są przez osoby po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, trwale niesprawnych ruchowo. Dają podparcie przy chodzeniu i pomagają w utrzymaniu równowagi, odciążają niesprawną kończynę,

– 4 chodziki rehabilitacyjne, które ułatwiają chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego.

Jak wypożyczyć sprzęt?

Z asortymentu wypożyczalni mogą korzystać osoby potrzebujące na zasadzie wypożyczenia sprzętu na określony czas. Po sprzęt można zgłosić się osobiście. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 55 620-24-17.

Regulamin wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego

Pokwitowanie wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego

Wypożyczalnia internetowa bezpośrednio z Fundacji Eco Textil od Was dla Was.

Sprzęt można wypożyczyć również poprzez stronę internetową bezpośrednio z Fundacji.

W wypożyczalni internetowej do dyspozycji są również łóżka rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi oraz specjalistyczne rowery trójkołowe.

Osoby potrzebujące mogą korzystać ze sprzętu całkowicie za darmo, pokrywają jedynie koszt dostarczenia i odebrania przesyłki.

Aby otrzymać konkretną rzecz, dana osoba powinna wypełnić wniosek dostępny na stronie Fundacji Eco Textil.

Wniosek rozpatrywany jest w przeciągu 24 godzin.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.ecotextil.pl w zakładce Wypożyczalnia.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z pracownikami Ośrodka od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00- 15.00 osobiście lub telefonicznie nr 55 620- 24-17

ZAPRASZAMY !

Informujemy, również że w tutejszym Ośrodku można bezpłatnie wypożyczyć łóżka, materace przeciwodleżynowe, balkoniki zewnętrzne na kółkach, kule pachowe, laski, półka łazienkowa na wannę, toaletę przenośną, a także baseny, pojemniki na mocz damskie i męskie oraz pampersy.

http://www.krynicamorska.naszops.pl/n,wypozyczalnia-sprzetu-rehabilitacyjnego