Dziś jest: Poniedziałek, 19 Luty 2018 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » Krynica coraz piękniejsza - ul. Rybacka

Krynica coraz piękniejsza - ul. Rybacka

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Wtorek, 02.11.2010, 11:04

W dniu 30 października 2010r. odbyło się spotkanie promocyjno- informacyjne w związku z rzeczowym zakończeniem realizacji projektu pn.: Rozbudowa systemu kanalizacji deszczowej na ulicy Rybackiej w Krynicy Morskiej”. Burmistrz Miasta Krynica Morska p. Adam Ostrowski wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Krynica Morska p. Agnieszką Jaworską serdecznie przywitali obecnych gości. Swoją obecnością podczas konferencji zaszczycili nas w szczególności Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Wicestarosta Nowodworski p. Edward Adamczyk, Wójtowe Samorządu Pomorskiego, Radni Miasta Krynica Morska, oraz Wykonawcy i osoby ściśle związane z realizacją projektu.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się we wrześniu ub. r., zakończyła się powodzeniem w czerwcu 2010r. efektem czego wybudowano kanalizację deszczową na ulicy Rybackiej. Dzięki inwestycji został osiągnięty cel w postaci zwiększenia obszaru objętego ochroną przeciwpowodziową, a więc stan przyjazny środowisku. Aby osiągnąć ten cel w ramach projektu wykonano sieć kanalizacji (1,1 km), podczyszczenia z separatorem i przepompownię wód deszczowych oraz rurociąg tłoczny i wylot do Zalewu Wiślanego. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej i wykonanej inwestycji zmniejszyło się zagrożenie związane z zalewaniem ulicy. Woda deszczowa będzie bezpiecznie spływać do studzienek kanalizacyjnych, po czym zostanie oczyszczona i przepompowana do powtórnego obiegu. System separatorów zanieczyszczeń będzie gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego. Wody gruntowe nie będą zanieczyszczane spływającymi z wodami opadowymi nieczystościami. Nie będą się też zbierały w koleinach i zagłębieniach terenu. Wpłynie to na estetyzację tej części miasta i jej rewitalizację pod względem inwestycyjnym, osiedleńczym i turystycznym.

Całkowita wartość wydatków projektu wyniosła niemal 4 000 000,00, z czego 2 475 010,64 stanowi koszt wydatków kwalifikowalnych. Poziom dofinansowania projektu wynosi 75% kosztów kwalifikowalnych.

Wraz z budową kanalizacji jednocześnie w ramach innego projektu pn.,, Rewitalizacja obszarów przyportowych w Krynicy Morskiej szansą podniesienia atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej” na ulicy Rybackiej przebudowany został ciąg pieszo-jezdny wraz z oświetleniem, elementami małej architektury. Do końca realizacji projektu pozostało jedynie wykonanie monitoringu poprzez zamontowanie 4 kamer stacjonarnych, jednej kamery zintegrowanej oraz budowę stanowiska w centrum monitoringu w bibliotece.

Pogoda
-1 °C
ciśnienie: 1025 hPa
wiatr: 9 km/h WSW
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
   1234
567891011
12131415 161 Weekend na Lodzie 2018 16 Luty 2018 1718
19202122232425
262728    
Luty 2018
 

Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u