Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: Klauzula informacyjna informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta Krynica Morska danych osobowych.

Dziś jest: 0, 25 Wrzesień 2022 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » Krynica coraz piękniejsza - ul. Rybacka

Krynica coraz piękniejsza - ul. Rybacka

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Wtorek, 02.11.2010, 11:04

W dniu 30 października 2010r. odbyło się spotkanie promocyjno- informacyjne w związku z rzeczowym zakończeniem realizacji projektu pn.: Rozbudowa systemu kanalizacji deszczowej na ulicy Rybackiej w Krynicy Morskiej”. Burmistrz Miasta Krynica Morska p. Adam Ostrowski wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Krynica Morska p. Agnieszką Jaworską serdecznie przywitali obecnych gości. Swoją obecnością podczas konferencji zaszczycili nas w szczególności Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Wicestarosta Nowodworski p. Edward Adamczyk, Wójtowe Samorządu Pomorskiego, Radni Miasta Krynica Morska, oraz Wykonawcy i osoby ściśle związane z realizacją projektu.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się we wrześniu ub. r., zakończyła się powodzeniem w czerwcu 2010r. efektem czego wybudowano kanalizację deszczową na ulicy Rybackiej. Dzięki inwestycji został osiągnięty cel w postaci zwiększenia obszaru objętego ochroną przeciwpowodziową, a więc stan przyjazny środowisku. Aby osiągnąć ten cel w ramach projektu wykonano sieć kanalizacji (1,1 km), podczyszczenia z separatorem i przepompownię wód deszczowych oraz rurociąg tłoczny i wylot do Zalewu Wiślanego. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej i wykonanej inwestycji zmniejszyło się zagrożenie związane z zalewaniem ulicy. Woda deszczowa będzie bezpiecznie spływać do studzienek kanalizacyjnych, po czym zostanie oczyszczona i przepompowana do powtórnego obiegu. System separatorów zanieczyszczeń będzie gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego. Wody gruntowe nie będą zanieczyszczane spływającymi z wodami opadowymi nieczystościami. Nie będą się też zbierały w koleinach i zagłębieniach terenu. Wpłynie to na estetyzację tej części miasta i jej rewitalizację pod względem inwestycyjnym, osiedleńczym i turystycznym.

Całkowita wartość wydatków projektu wyniosła niemal 4 000 000,00, z czego 2 475 010,64 stanowi koszt wydatków kwalifikowalnych. Poziom dofinansowania projektu wynosi 75% kosztów kwalifikowalnych.

Wraz z budową kanalizacji jednocześnie w ramach innego projektu pn.,, Rewitalizacja obszarów przyportowych w Krynicy Morskiej szansą podniesienia atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej” na ulicy Rybackiej przebudowany został ciąg pieszo-jezdny wraz z oświetleniem, elementami małej architektury. Do końca realizacji projektu pozostało jedynie wykonanie monitoringu poprzez zamontowanie 4 kamer stacjonarnych, jednej kamery zintegrowanej oraz budowę stanowiska w centrum monitoringu w bibliotece.

Pogoda
12 °C
ciśnienie: 1014 hPa
wiatr: 8 km/h S
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
   1234
56789 101 DZIEŃ DZIKA 10 Wrzesień 2022 11
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Wrzesień 2022
 
Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u