Dziś jest: 0, 28 Maj 2017 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » Wygrali - Żeglarze Jacht Klubu Krynica Morska

Wygrali - Żeglarze Jacht Klubu Krynica Morska

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Poniedziałek, 26.07.2010, 10:12

Żeglarze Jacht Klubu Krynica Morska wygrali I Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków i Gubernatorów !

Reprezentacja Jacht Klubu Krynica Morska uczestniczyła w I Międzynarodowych Regatach o Puchar Trzech Marszałków i Gubernatorów.
W piątek 23 lipca dwadzieścia pięć polskich jachtów i jeden niemiecki ścigało się na trasie Frombork- Bałtijsk o Puchary Konsula Generalnego RP w Kaliningradzie i Prezesa Elbląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.
W grupie jachtów o długości do 8 m, w której startowało 15 jachtów, zwyciężyła załoga Jacht Klubu Krynica Morska płynąca na jachcie „Igokaj III” w składzie: kapitan Krzysztof Zaleski - Korziuk, Jakub Grabowski, Lech Chmielewski, Krzysztof Chmielewski.

Jacht ten finiszował jako ósmy w stawce 26 jachtów.
W sobotę 24 lipca dwadzieścia pięć polskich jachtów, trzynaście rosyjskich i jeden niemiecki podzielonych na trzy grupy startowe w zależności od długości jachtu rywalizowało na trasie Bałtijsk- Frombork w głównych I Międzynarodowych Regatach o Puchar Trzech Marszałków i Gubernatorów.
Nasza załoga ponownie zwyciężyła w swojej grupie- trzeciej, pokonując 16 konkurentów i zdobywając Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego.
Na metę we Fromborku załoga JKKM wśród 39 startujących jachtów wpłynęła na szóstym miejscu, tracąc tylko 10,5 min. do najszybszego jachtu regat – rosyjskiego „Rifa”, który wygrał grupę jachtów o długości od 8.01 m do 10 m. Na finiszu nasi żeglarze o jedną sekundę wyprzedzili rosyjski jacht „Baltika”, który wygrał grupę jachtów o długości powyżej 10 m. Załoga JKKM była trzecim polskim jachtem na mecie tych najważniejszych regat.
Członkami polsko- rosyjskiej Komisji Sędziowskiej byli Marek Kacpura i Marcin Kacpura.