Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: Klauzula informacyjna informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta Krynica Morska danych osobowych.

Dziś jest: 0, 25 Wrzesień 2022 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » EuroQuiz 2010 w Krynicy Morskiej

EuroQuiz 2010 w Krynicy Morskiej

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Sobota, 10.07.2010, 09:51

"Kto jest kompozytorem hymnu europejskiego, na którym piętrze znajduje się gabinet szefa Komisji Europejskiej w Brukseli i jak się nazywa kraj UE, który w styczniu 2011 przyjmie europejską walutę „euro”– na takie pytania musieli być przygotowani uczestnicy tegorocznego konkursu „EuroQuiz 2010”, który odbył się 10 lipca w Krynicy Morskiej. Oprócz sprawdzianu z wiedzy o UE, na odwiedzających Miasteczko Europejskie czekały atrakcje, powiązane tematycznie z aktualnymi inicjatywami unijnymi. Impreza w Krynicy Morskiej była szóstą w III edycji letniej akcji, organizowanej przez Komisję Europejską w Polsce. Miasteczko Europejskie odwiedziło w sumie około 2000 osób". 

Już od południa plac przy Molo był przygotowany na przyjęcie uczestników. Po godz. 16.00 rozpoczęło się najważniejsze wydarzenie imprezy, czyli konkurs sprawdzający wiedzę o UE. Nie zabrakło chętnych, choć zagadnienia niejednokrotnie zaskakiwały uczestników, którzy przykładowo musieli zmierzyć się z pytaniem: czy z polskim prawem jazdy można prowadzić auto poza granicami kraju? Zawsze można było liczyć zarówno na pomoc publiczności, jak i na nagrodę przygotowaną przez Komisję Europejską. Wśród nagród były m.in. plecaki, koszulki, pamięci przenośne USB, smycze. W konkursie na scenie wzięło udział kilkadziesiąt osób, dopingowanych sprzed sceny przez gości „mini-miasteczka” europejskiego.
Oprócz udziału w konkursie, każdy z odwiedzających Miasteczko Europejskie mógł pomóc ubogim oddając niepotrzebne rzeczy do punktu Free Shop. Zwolennicy ekologii testowali model elektrowni wiatrowej, a dzieci uczestniczyły w wyścigach samochodów napędzanych pedałami. W jednym ze stanowisk zainstalowano ekologiczne urządzenia do ładowania telefonów komórkowych. W nawiązaniu do idei równości społecznej, każdy bez względu na predyspozycje, mógł przez chwilę poczuć się gwiazdą muzyki, korzystając z symulatora gry na gitarze i wykonując swój ulubiony utwór. Dla młodszych uczestników imprezy przygotowano mini-quiz w formie koła fortuny z prostymi pytaniami o tematyce unijnej. Było też malowanie dziecięcych buziek i niezawodna atrakcja dla najmłodszych - trampolina. Wiele osób dało się też namówić na pamiątkowe zdjęcie na tle siedziby Komisji Europejskiej w Brukseli. Zdjęcie, które wręczaliśmy w prezencie, do złudzenia przypomina fotografię wykonaną na tle prawdziwej siedziby Komisji Europejskiej.
  
Na terenie imprezy znalazło się stoisko informacyjne, gdzie można było otrzymać materiały i publikacje dotyczące najważniejszych inicjatyw podejmowanych przez Unię Europejską, m.in. w sprawie polityki zatrudnienia, wspólnego rynku, spraw społecznych, możliwości podejmowania pracy w instytucjach europejskich i traktatu lizbońskiego. Popularnością cieszyły się też cukierki- krówki.
Tegoroczny cykl imprez przebiega pod hasłem podjętej w tym roku przez Unię, walki z ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Ważnym motywem całej akcji jest także kwestia zmian instytucjonalnych w Unii Europejskiej, które wiążą się z wejściem w życie traktatu lizbońskiego. W programie nie brakuje też odniesień do kwestii zmian klimatycznych i oszczędności energii.
EuroQuiz to nasz pomysł na upowszechnianiem wiedzy o UE w przystępny, czasem humorystyczny  sposób, jak przystało na okres wakacyjny. Nasi goście odpowiadając na pytania nie tylko dobrze się bawią, ale także poszerzają swoją wiedzę o Unii. Tutaj, w Krynicy Morskiej, często zdarzało się, że w zabawie uczestniczyły całe rodziny. Rodzice byli lepsi w pytaniach historycznych, dzieci tych bardziej współczesnych – podsumowuje Bartosz Zadura z wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
Pierwsza edycja konkursu „EuroQuiz” odbyła się w 2008 roku w 9 polskich miastach. W ubiegłym roku akcja objęła już 12 polskich miast, przyciągając ponad 35 tysięcy uczestników.
W tym roku na trasie wakacyjnej akcji Komisji Europejskiej w Polsce znalazło się aż 15 miast, w tym:
Siemiatycze (13.06), Grudziądz (18.06), Glinojeck (19.06), Kluczbork (26.06), Niemodlin (27.06), Krynica Morska (10.07), Kościerzyna (11.07), Łobez (17.07), Tuchola (18.07), Olecko (24.07), Szczytno (25.07), Opalenica (1.08), Łowicz (22.08), Końskie (28.08) i Nisko (29.08).

Więcej informacji na stronie Komisji Europejskiej w Polsce: http://www.ec.europa.eu/polska

Pogoda
12 °C
ciśnienie: 1014 hPa
wiatr: 8 km/h S
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
   1234
56789 101 DZIEŃ DZIKA 10 Wrzesień 2022 11
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Wrzesień 2022
 
Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u