Dziś jest: Poniedziałek, 19 Luty 2018 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » EuroQuiz 2010 w Krynicy Morskiej

EuroQuiz 2010 w Krynicy Morskiej

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Sobota, 10.07.2010, 09:51

"Kto jest kompozytorem hymnu europejskiego, na którym piętrze znajduje się gabinet szefa Komisji Europejskiej w Brukseli i jak się nazywa kraj UE, który w styczniu 2011 przyjmie europejską walutę „euro”– na takie pytania musieli być przygotowani uczestnicy tegorocznego konkursu „EuroQuiz 2010”, który odbył się 10 lipca w Krynicy Morskiej. Oprócz sprawdzianu z wiedzy o UE, na odwiedzających Miasteczko Europejskie czekały atrakcje, powiązane tematycznie z aktualnymi inicjatywami unijnymi. Impreza w Krynicy Morskiej była szóstą w III edycji letniej akcji, organizowanej przez Komisję Europejską w Polsce. Miasteczko Europejskie odwiedziło w sumie około 2000 osób". 

Już od południa plac przy Molo był przygotowany na przyjęcie uczestników. Po godz. 16.00 rozpoczęło się najważniejsze wydarzenie imprezy, czyli konkurs sprawdzający wiedzę o UE. Nie zabrakło chętnych, choć zagadnienia niejednokrotnie zaskakiwały uczestników, którzy przykładowo musieli zmierzyć się z pytaniem: czy z polskim prawem jazdy można prowadzić auto poza granicami kraju? Zawsze można było liczyć zarówno na pomoc publiczności, jak i na nagrodę przygotowaną przez Komisję Europejską. Wśród nagród były m.in. plecaki, koszulki, pamięci przenośne USB, smycze. W konkursie na scenie wzięło udział kilkadziesiąt osób, dopingowanych sprzed sceny przez gości „mini-miasteczka” europejskiego.
Oprócz udziału w konkursie, każdy z odwiedzających Miasteczko Europejskie mógł pomóc ubogim oddając niepotrzebne rzeczy do punktu Free Shop. Zwolennicy ekologii testowali model elektrowni wiatrowej, a dzieci uczestniczyły w wyścigach samochodów napędzanych pedałami. W jednym ze stanowisk zainstalowano ekologiczne urządzenia do ładowania telefonów komórkowych. W nawiązaniu do idei równości społecznej, każdy bez względu na predyspozycje, mógł przez chwilę poczuć się gwiazdą muzyki, korzystając z symulatora gry na gitarze i wykonując swój ulubiony utwór. Dla młodszych uczestników imprezy przygotowano mini-quiz w formie koła fortuny z prostymi pytaniami o tematyce unijnej. Było też malowanie dziecięcych buziek i niezawodna atrakcja dla najmłodszych - trampolina. Wiele osób dało się też namówić na pamiątkowe zdjęcie na tle siedziby Komisji Europejskiej w Brukseli. Zdjęcie, które wręczaliśmy w prezencie, do złudzenia przypomina fotografię wykonaną na tle prawdziwej siedziby Komisji Europejskiej.
  
Na terenie imprezy znalazło się stoisko informacyjne, gdzie można było otrzymać materiały i publikacje dotyczące najważniejszych inicjatyw podejmowanych przez Unię Europejską, m.in. w sprawie polityki zatrudnienia, wspólnego rynku, spraw społecznych, możliwości podejmowania pracy w instytucjach europejskich i traktatu lizbońskiego. Popularnością cieszyły się też cukierki- krówki.
Tegoroczny cykl imprez przebiega pod hasłem podjętej w tym roku przez Unię, walki z ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Ważnym motywem całej akcji jest także kwestia zmian instytucjonalnych w Unii Europejskiej, które wiążą się z wejściem w życie traktatu lizbońskiego. W programie nie brakuje też odniesień do kwestii zmian klimatycznych i oszczędności energii.
EuroQuiz to nasz pomysł na upowszechnianiem wiedzy o UE w przystępny, czasem humorystyczny  sposób, jak przystało na okres wakacyjny. Nasi goście odpowiadając na pytania nie tylko dobrze się bawią, ale także poszerzają swoją wiedzę o Unii. Tutaj, w Krynicy Morskiej, często zdarzało się, że w zabawie uczestniczyły całe rodziny. Rodzice byli lepsi w pytaniach historycznych, dzieci tych bardziej współczesnych – podsumowuje Bartosz Zadura z wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
Pierwsza edycja konkursu „EuroQuiz” odbyła się w 2008 roku w 9 polskich miastach. W ubiegłym roku akcja objęła już 12 polskich miast, przyciągając ponad 35 tysięcy uczestników.
W tym roku na trasie wakacyjnej akcji Komisji Europejskiej w Polsce znalazło się aż 15 miast, w tym:
Siemiatycze (13.06), Grudziądz (18.06), Glinojeck (19.06), Kluczbork (26.06), Niemodlin (27.06), Krynica Morska (10.07), Kościerzyna (11.07), Łobez (17.07), Tuchola (18.07), Olecko (24.07), Szczytno (25.07), Opalenica (1.08), Łowicz (22.08), Końskie (28.08) i Nisko (29.08).

Więcej informacji na stronie Komisji Europejskiej w Polsce: http://www.ec.europa.eu/polska

Pogoda
-1 °C
ciśnienie: 1025 hPa
wiatr: 8 km/h WSW
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
   1234
567891011
12131415 161 Weekend na Lodzie 2018 16 Luty 2018 1718
19202122232425
262728    
Luty 2018
 

Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u